אולימפיאדת החלל ע"ש רמון לבתי הספר היסודיים יוצאת לדרך!

הנכם מוזמנים לקחת חלק בתחרות ארצית נושאת פרסים בתחום החלל ולהשתתף בחוויית לימוד המהווה הזדמנות לחשוף את התלמידים לאתגרים פורצי דרך, לחשיבה יזמית, ולעיסוק בתוכן מתקדם ומרתק בתחום חקר החלל והאסטרונומיה.
התחרות תתקיים זו השנה השמינית לתלמידי בתי ספר היסודיים בכיתות ד'-ו' ותעסוק בנושא אטמוספירות ופני שטח של כוכבי הלכת במערכת השמש.

כ-200 בתי-ספר ולמעלה מ-3600 תלמידים מכל רחבי הארץ יחלו את התהליך. התלמידים ישתתפו לאורך השנה במספר שלבים, בהם ילמדו, יפתרו חידות ומשימות, ישתתפו בחידון מקוון, יתכננו ויבצעו פעילות קהילתית ויבנו דגם. שיאה של התחרות יהיה באירוע הגמר אליו יגיעו 10 בתי ספר, במהלכו הקבוצות המתחרות ייפגשו ויתחרו ביניהן בתחנות לימודיות וחווייתיות שונות הכוללות בנייה ושימוש במודלים, משימות והתנסויות, פתרון חידות, משימות מתוקשבות ועוד, תוך יישום הידע שרכשו במהלך כל שלבי התחרות.
לבתי ספר שלא יעלו לשלבים המתקדמים יישלחו משימות ומערכי שיעור אשר יאפשרו להם להמשיך ולפעול באופן עצמאי במשימות התואמות את הפעילות בשלבי התחרות הבאים.

ההשתתפות בתחרות תיעשה על ידי הגשת מועמדות של קבוצת תלמידים בכיתות ד'-ו' בלבד, לא תתאפשר השתתפות של תלמידים מכיתות ז'-ח', גם אם בית הספר הוא שמונה -שנתי. הקבוצה יכולה לכלול בין 4 ל- 20 תלמידים.
ההרשמה לתחרות תיסגר בתאריך ד' בחשוון תשפ"ב 10.10.21. פניה שתשלח לאחר התאריך הנ"ל לא תוגש לתחרות.
הרישום ייעשה על-ידי מורה בבית הספר (או בעל תפקיד מקביל במוסד חינוך בלתי פורמאלי) ובהסכמת מנהל בית הספר.

התחרות מתקיימת ביוזמה ובמימון של סוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות המדע והטכנולוגיה, בשיתוף הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה באגף מדעים א' במזכירות הפדגוגית במשרד החינוך, בשיתוף ובביצוע של המרכז הישראלי למצוינות בחינוך.

לשאלות ולבירורים ניתן לפנות לימית שמני מס' טלפון 02-6755031 דוא"ל: yamit@iasa.org.il

נשמח לראותכם בין המשתתפים בפעילות מאתגרת זו!

Start typing and press Enter to search